2020 Türkiye Dijital Ralli Şampiyonası
Etkinlik yeri
Karma etaplar
15 Haziran 2020 19:00 – 19 Haziran 2020 23:00
PC
PlayStation
PSN
Epic Games
WRC 8

TOSFED Dijital Ralli şampiyonası için kayıtlar 30 Mayıs 2020 tarihinde açılıyor. Dijital ralli şampiyonası PC ve Playstation platformları üzerinden eş zamanlı olarak WRC8 oyunuyla yapılacaktır. WRC8 oyunuyla ilk olarak elemeler yapılacaktır. PC grubundan en iyi 7 sürücü ve Playstation grubundan en iyi 7 sürücü olmak üzere toplam 14 sürücü, 7 ayaktan oluşacak TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası'nda yarışmaya hak kazanacaktır. Şampiyona Ekim ayına kadar sürecektir. Elemelerde seçtikleri gün ve seansa gelen sürücüler, katılan herkes gibi aynı etaplarda yarışacaklar ve toplam süreye göre genel listeye adlarını yazdıracaklar.

TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası'na katılmak isteyenler, öncelikle dijital.tosfed.org.tr adresindeki sisteme kayıt olmalı, kayıt olduktan sonra 2020 Dijital Lisans başvurusunda bulunmalıdır. Lisans için istenilen evrakların ve ödemenin kontrolü yapıldıktan 24 saat sonra lisans onayı verilmektedir. Onay sürecini başvuranların takip etmesi gereklidir. Lisans onayını e-posta ile alan sürücüler sistem üzerinden TDRŞ için eleme seanslarına kayıt yapmalıdır. Kayıt yapmayan sürücüler lisans işlemlerini tamamlamış dahi olsa elemelerde yer alamayacaktır.

WRC8 elemeleri için kayıtlar 13 Haziran Cumartesi günü 18:00'da kapanacaktır. Lisans başvuruları 12 Haziran Cuma günü 18:00'de tamamlanmış olmalıdır. Elemeler 15-19 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.
---

TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası için elemelere kayıt yaptıran sürücüler, kendileri için müsait olan eleme tarihini sistem üzerinden seçebilirler. Seanslarda lobide yedi (7) sürücü olacaktır.

Elemelerde beş (5) farklı etap geçilecektir. Etap tipleri asfalt, kar, toprak ve karma zeminli olarak belirlenmiştir.

Elemelerde WRC2 kategorisi tüm araçlar (Citroen C3 R5, Ford Fiesta R5, Hyundai I20 R5, Skoda Fabia R5, Volkswagen Polo R5) kullanılabilecektir.

Hava durumu koşulları ve günün aydınlığı etabın ön tanımlı ayarında olacaktır.

Son etap Seyirci Özel Etabı (SSS) olarak seçilmiştir.

Etaplar, eleme seanslarında tüm sürücüler için aynı olacaktır. Beş (5) etap sonunda tüm sürücülerin toplam derecesi genel listeye eklenecektir.

Genel liste içerisinde PC ve PlayStation gruplarındaki ilk 7'de bulunan, toplam 14 sürücü 7 ayaktan oluşacak TDRŞ'te devam edilecektir.

Eleme seanslarında lobiye davet edilen sürücüler, en geç beş (5) dakika sonra lobide hazır olmalıdır.

Lobide seçilen etabın başlaması için tüm sürücüler en geç iki (2) dakika içinde onay vermelidir. İki (2) dakikalık bu süre içerisinde sürücüler, hazır ayarlarını yükleyebilir ve sürüş ayarlarını düzenleyebilir. Üçüncü dakikaya kalan sürücü lobiden çıkarılacaktır, sıradaki etabı geçemeyecektir.

Lobideyken bağlantısı kopan, etabı tamamlayamayan sürücüler, bir sonraki etaba devam edebilmek için aynı lobiye tekrar giriş yapabilir, ancak başka seans hakkı yoktur.

Oyunun kendi ceza sistemi açık olacaktır, buna bağlı cezalar otomatik olarak etap derecelerine işlenmiş olacaktır. Oyun içinde hasar düzeyi orta seviyede olacaktır, ancak her etap başında araç yenilenmiş olacaktır.

Eleme seanslarının ve genel klasman sıralaması dijital.tosfed.org.tr adresinde ilan edilecektir.

Etap Ralli Etap Adı Etap Uzunluğu (km) Zemin Araç
1 Rally Sweden Vargasen 8,77 %100 kar WRC2
2 Tour de Course La Porta 7,60 %100 asfalt WRC2
3 Rally de Catalunya El Montmell 14,20 %68 asfalt, %32 toprak WRC2
4 Rally Finland Paijala 17,47 %100 toprak WRC2
5 Rally Turkey Marmaris SSS 2,00 %100 asfalt WRC2


Dijital Ralli Şampiyonasının ilk yarışı 27 Haziran 2020'de gerçekleşecektir. Yarışma takvimi dijital.tosfed.org.tr adresinde yer almaktadır.

Hepinize başarılar dileriz.

#EvdeKalHareketsizKalma    #RaceAtHome

Kayıt formu
Eleme serisi kayıt formu sadece sisteme üye olmuş Dijital Lisanslı sporcuların erişimine açıktır. Sisteme üyelik ve lisans başvurusuyla ilgili detaylı bilgi için Yardım bölümünü ziyaret edin. Eğer lisans onayınızı aldıysanız giriş yaparak tekrar deneyin.